wz
novinky

Firejs

[novinky a administrace] fire.js(a)centrum.cz
Alternativn hudebn poad QUITE!

Michael

[administrátor]
m-i-ch-a-e-l@seznam.cz
icq: 382113265

AlocAloc

[SM guru] AlocAloc@seznam.cz
icq: 332631015

Shadow

[grafik] tomaso.b@centrum.cz
icq: 251816001

Vadder

[Peter's Corner]
vadder@centrum.cz


BlueBoard.cz


TOPlist

>> kódy na bannery <<

Java Script

>> další weby <<

novinky

Je dobré si cestování spestřit nějakou zábavou, třeba si zahrát black jack.

24.8.2012 - Live záznam - Wacken 2012!.

1.11.2011 - Nový videoklip Where The Dead Ships Dwell.

3.10.2011 - Oznámení nového videoklipu.

Firejs

12. 7. 2013

Stìhujeme tento web!


Tento web je moc hezký ale technologicky zastaralý a psaní novinek se stalo otravnou záležitost s nutností ruènì pøepisovat kód, uploadovat na ftp... To je asi nejdùležitìjší dùvod proè jsem se rozhodl pøesedlat na blogový systém od Google. Nový web zatím nemá doladìný design a taky na nìm ještì nejsou všechny zdejší informace jako je diskografie atp. Postupnì se to napraví ale hlavní je, že novinky už na nìj pøibívají.


Takže koukejte na novou adresu: www.skandimusic.blogspot.cz/, ze které mùžete zjistit, že se chci vìnovat severskému hudbì trochu obšírnìjši, ale stále s velkým zamìøením na In Flames.


Doufám, že se Vám na nové adrese bude líbit.


Firejs

 

Firejs

24. 8. 2012

Po delší dobì tu pro Vás mám úžasnou novinku! Koncert na letošním Festivalu Wacken byl natoèen a vysílán v jedné švédské televizi - švédi si ho nenechali pro sebe a proto ho mùže v nìkolika verzích najít na youtube ;)

Playlist koncertu:
- Cloud Connected
- Where The Dead Ships Dwell
- Only For The Weak
- Reroute To Remain
- Delight And Angers
- The Quiet Place
- Fear Is The Weakness
- Alias
- The Mirror's Truth
- System
- Deliver Us
- Take This Life


Užíjte si ho!
Pøímý link: http://www.youtube.com/watch?v=5EEo1YNL7yQ

 

Firejs

13. 4. 2012

Kolem In Flames se toho moc nedìje, tak není moc o èem psát - bohužel. Nìjaké ty dropbnosti o koncertech, soutìžích atp. se mùžete doèíst tøeba na jejich facebooku, který pravidelnì aktualizuji.

Dnešní zprávièka je spíše o kapele Engel (která patøí aktuálnímu kytaristovy In Flames), ti již brzy vydají své nové album a jak mùžete vidìt z pøiloženého videoklipu... bude to zvláštní.

Video:


Co na to øíkáte?

 

Firejs

25.11.2011

Kouknìte na jeden díl èeského internetového hudebního poøadu Quite, jenž je zamìøen pøevážnì na metal, grind a alternative a tento díl je malý speciál o Švédsku. Dozvíte se nìco málo o zemi samotné, ale hlavnì si pøehrajeme tøi známe Švédské kapely.
Urèitì se mrknìte na stránky Quite.cz nebo na youtube po dalších dílech, tøeba na rozhovor se Salamandrou, Spasm, BBYB èi mnohými dalšími kapelami.

Video:

 

Firejs

1.11.2011

Právì dnes jsme se doèkaly nového videoklipu od naší oblíbené kapely In Flames. Je k písni "Where The Dead Ships Dwell" a nutno dodat, že nepatøí mezi klasické videoklipy. Nebudu více prozrazovat, podívejte se sami.

Video:

Mùj dojem: Mì osobnì pøíjde zajímavý, jen mi to moc nesedí k té písnièce - skoro žádná synchronizace - tedy až na zpívající dívku... Ale jsou tam obèas pìkný obrázky ;)

 

Firejs

3.10.2011

Od vydání desátého alba "Sounds of playground fading" ubìhl už nìjaký mìsíc. In Flames úspešnì koncertují a nìkolikrát se zastaví i v Èeské Republice. Já, však již delší dobu oèekávám vydání dalšího singlu (a videoklipu), protože Deliver US byl sice povedený, ale bylo ho málo.

Doèkal jsem se! A druhým singlem bude:"Where The Dead Ships Dwell" - a v následujícím videu Vám o nìm øeknì Anders.. leè informace jsou velice strohé. Takže nezbývá než doufat, že se bude jednat o plnohodnotný klip, snad aspoò trochu v barvách desky - nebo alespoò nepùjde o nìco ve stylu "Delight and Angers". Nemùžu se doèkat.

Video:

 

Firejs

15.06.2011

Dnes 15. 6. 2011 oficiálnì vychází v poøadí již desáté album kapely In Flames - Sounds of playground fading! Obsahuje tøináct rùznorodých písní a na švédských edicích dostanete ještì jeden remix navíc. V následujících dnech by mìlo být k dostaní na celém svìtì.

Poslechnìte si tøeba Enter Tragedy:

 

Firejs

21.05.2011

První videoklip k písni Deliver US vyvolává velké debaty (nejvíce asi o Andersovì èepici :D), já osobnì si myslím, že je fajn, ale zase tak úplnì se k písni nehodí - chtìlo by to nìco temnìjšího. Je to tak trochu ve stylu "The quiet place", "Come clarity" a "Alias", prostì akorát do televize. Další dvì zveøejnìné/ukradené písnièky, ale však davájí tušit, že album bude opravdu zajímavé - jedna zaèíná vybrnkávaèkou a obsahuje zajímavý pøechod a ve druhé se cca v pùlce spustí naprosto dokonalá èást - rovnou si všechny poslechtnìte.

Podle mì se o žádný velký posun k popu atp. jak se mimo jiné øíká u každého nového alba od Flejmsù, nejedná. Všechny tøi songy jsou zajímavé, mnohdy pøekvapující a jde na nich vidìt další posun kapely a musím øíct, že mì se to docela zamlouvá. Pro pøíklad jsem si dnes pustil novou píseò od Arch Enemy a mìl jsem pocit, že to samé jsem poslouchal už pøed nìkolika lety - to se mi u In Flames ještì nikdy nestalo.

 

Firejs

18.04.2011

Obrázek alba

In Flames

Tak takto pěkně depresivně (ve stylu predchazejiciho ASOP) bude vypadat obalka "Sounds of playground fading" jenž vyjde 15. teho června. Tesit se muzeme na celkem trinact novych songu a to:
1. Sounds Of a Playground Fading
2. Deliver Us
3. All For Me
4. The Puzzle
5. Fear Is The Weakness
6. Where The Dead Ships Dwell
7. The Attic
8. Darker Times
9. Ropes
10. Enter Tragedy
11. Jester’s Door
12. A New Dawn
13. Liberation
ja tedy ještě ocekavam japonskou edici s nějakym tim bonusem.

Navic doporucuji kouknout na video z nahravani, kde se mimo jine dozvite, ze trvalo opravdu dlouho ;)

 

Firejs

31.03.2011

Oficiální datum vydání

Tak In Flames potvrdily vydání nového alba až na 15. tého června a první singl, by se měl objevit o měsíc dříve, tedy v květnu. Bohůžel, je to ještě dost daleko a tak nezbývá než čekat.

Další výbornou zprávou je, že IF si zahrají v česku a to na SONISPHERE společně s KORN, Iron Mainden, Cavalera Conspiracy, Misfits... a to 11. června - tedy je prakticky jasné, že už budou hrát i věci z nového alba. Další novinkou je, že Jesper založil novou kapelu The Resistance, ale bohužel zatím není známo ani o jaký hudební žánr se bude jednat. A na závěr snad jen poznámka, že pracuji na nové verzi SWM s redakčním systémem, protože přepisovat novinky v kódu, není zrovna ideální ;)

In Flames

 

Firejs

26.01.2011

Sounds Of A Playground Fading

je od vcera (25. 1. 2011) oficalni potvrzeny nazev noveho alba, ktere bylo oznameno na Cerven, ale jeden z clenu kapely se nechal slyset, ze bude mozna uz v kvetnu. Kazdopadne by CD melo být dosti temné (Nazev by se dal peelozit jako "Zvuky blednoucího hriste") a zrejme bude obsahovat prevazne cisty zpev, alespon podle informaci dostupnych ruzne na internetu. Navic se diskutuje o navratu k instrumentalnim vlozkam, neb jedna z trinacti oznamených pisni, ma jen 1:30 - a dozvedel jsem se, ze nekteri fanousci uz mely moznost ji slyset - informace, ale nemusi byt pravdive.

Ja osobne se nemuzu dockat prvnich ukazek a obrazku, jak jste na tom vy?

 

 

Firejs

1.07.2010

Posloucháte techno?

     Předpokládám, že Vás tato otázka zarazila, ale věřte mi, že zase tak mimo mísu není. Proč? Protože Anders nazpíval písničku s techno "kapelou" Pendulum, která se jmenuje "Self vs Self" a vcelku nepřekvapivě je dobrá, chytlavá a tak všechno... mě samotnému sice začíná lézt pomalu krkem, ale to jen proto, že už jsem si jí pustil nesčetněkrát... takže doporučuji poslechnout: http://www.stream.cz/video/472956-pendulum-self-vs-self-ft-in-flames/ ...

Já osobně jsem si kvůli ní sehnal celé CD a musím říct, že některé kousky byly vcelku poslouchatelné (ale techno/disko), ale na "Self Vs Self", žádná z nich nemá...

 

      To však není jediná novinka. Anders si nechal oholit hlavu! Ano, to asi nikdo nečekal, protože ty jeho dredy byly fajn, ale kdo ví co ho k tomu vedlo...

Jinak se vcelku nic neděje. Flejmsi stále jezdí po koncertech, takže o novém CD či alespoň videoklipu není ani zmínka... ale až bude, tak se to tady určitě dozvíte. ;)

 

Michael

14.02.2010

Jesper Strömblad šokoval svým odchodem.

      Jesper včera na oficiálních stránkách IN FLAMES oznámil, že definitivné skupinu opouští, tudíž se rozpadá sestava, kterou známe již 13 let od roku 1997. Vice v článku, který pro SwedishMetal přeložil Bukai, kterému bych chtěl za překlad poděkovat.

 Jesper Strömblad:

      Rozhodl jsem se, že bude nejlepší, když odejdu z IN FLAMES natrvalo. Posledních 17 let byl nářez, a jsem hrdej, že jsem byl součástí této skvělé poutě, s těmi nejtalentovanějšími lidmi, které si můžete přát. Jsem taky nejšťastnější člověk na světě, protože mám nejlepší fanoušky, kteří mě podporovali i v obtížných časech. To pro mě znamená vše, a jsem odhodlán bojovat a porazit své démony jednou provždy... a díky pomoci od Vás, jsem na správné cestě. Ještě nekončím s hudbou, metalem nebo čímkoliv jiným, takže si můžete být jistí, že o mě v budoucnu uslyšíte.

IN FLAMES:

      Přicházíme o skvělého kytaristu a hudebníka, ale abychom si udrželi pro nás drahého přítele, je to tak asi nejlepší. Pokud s tím souhlasí Jesper, 100% ho podporujeme. Je příliš brzo na to spekulovat o budoucnosti a možných náhradních apod. Avšak můžeme vás ujistit, že In Flames jako kapela budou dále vydávat alba a jezdit na turné. Dveře k In Flames jsou pro Jespera vždy otevřené. Podporujeme, a vždy budeme, Jespera v jeho zotavení.

Jaký je Váš názor na odchod Jespera z IF?

novinky

A Sense of Purpose 2008
[418,- Kč]

>> kup <<

In Flames tričko
[350,- Kc]

>> více <<

 


2009 Designed by Shadow, coding by Michael. Designed for Internet Explorer 8, Opera 9.02